Arefe Günü Okunacak Dua ve Arefe Günü

Arefe günü senede biri Ramazan bayramından diğeri Kurban bayramından önce olmak üzere iki tanedir. Bayramlardan bir önceki günü ifade eder. Bu önemli günlerde ibadet etmenin büyük faziletleri ve sevapları vardır. Arefe günü okunacak dua arayışında olan değerli takipçilerimize aşağıdaki duayı okumalarını tavsiye ederiz.

Peygamber Efendimizin Arefe Günü Ettiği Dua

Hazret-i Peygamber (s.a.v.), Arefe günü en ziyâde şöyle duâ ederlerdi:

لاَإِلٰهَ إِلَّااللّٰهُ وَحْدَهُ لَاشَرِيكَ لَهُ. لَهُ الْمُلْكُ وَلَهُ الْحَمْدُ بِيَدِهِ الْخَيْرُ وَهُوَ عَلٰى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ.

“Lâ ilâhe illâ’llâhü vahdehü lâ şerîke lehü. Lehü’l-mülkü ve lehü’l-hamdü bi yedihi’l-hayru ve hüve ‘alâ külli şey’in kadîr.”

Ma‘nâsı

Allâh’tan başka İlâh yoktur. O, tekdir ve ortağı yoktur. Mülk yalnız O’nundur. Bütün hamdler yalnız O’nadır. Bütün hayırlar O’nun elindedir. O her şeye kâdirdir.

Arefe Günü Dua Edilir mi?

Müslüman her gününü dua ile geçirmelidir. Elbette dinimiz için önemli günlerden birisi olan Arefe Günü’de dua edilmesi gereken günlerden bir tanesidir. Yukarıda sizlere en ziyade şekilde edilebilecek Arefe Duasını paylaşmaya çalıştık. Hayırlı bayramlar dileriz.

Bir Yorum Bırak