Günümüzde tüm Dünyada sağlık sorunları ve salgın hastalıklar boy göstermektedir. Bu zor günlerde de Allah’a sığınmalı ve ondan yardım dilemeliyiz. Hastalıktan korunmak için okunacak şifa duası tavsiyemiz aşağıda yer almaktadır. Bu dua iyileşmek için okunacak dua olarak da bilinir.

Hastalıktan Kurtulma Duası: Şifa Duası

بِسْـــــــــمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰـــنِ الرَّحِيمِ

بِسْمِ اللّٰهِ أَرْقِيَكَ اَللّٰهُ يَشْفِيكَ، اَذْهِبِ الْبَأْسَ رَبَّ النَّاسِ وَاشْفِ أَنْتَ الشَّافِي لَاشِفَاءَ إِلاَّ شِفَائُكَ شِفَاءً لَايُغَادِرُ سَقَمًا. آمِينَ بِرَحْمَتِكَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ. مِنْ كُلِّ شَيْءٍ يُؤْذِيكَ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ وَحَاسِدٍ اَللّٰهُ يَشْفِيكَ.

Bi’smi’llâhi’r-rahmâni’r-rahîm

Bi’smi’llâhi arkîke, Allâhü yeşfîke, ezhi-bi’l-be’se, Rabbe’n-nâsi, ve’şfi, ente’ş-Şâfî, lâ şifâe illâ şifâüke, şifâen lâ yuğâdiru sekamen. Âmîn. Bi rahmetike yâ erhame’r-Râhimîne. Min külli şey’in yü’zîke ve min külli ‘aynin ve hâsidin, Allâhü yeşfîke.

Manası:

Rahmân ve Rahîm olan Allâh’ın adıyla.

Allâh’ın adıyla sana şifâ olsun. Allâh sana şifâ versin. İnsanların Rabbi sıkıntını gidersin. Allâh’ım! Şifâ veren Sensin bana şifâ ver. Senin şifânın dışında çâre yoktur. Senin şifân her hastalığı giderir. Ey Merhametlilerin en Merhametlisi duâmı kabûl et. Sana zarâr veren her şeye karşı sana hased eden her göze karşı Allâh sana şifâ versin.

Kazanım

Bu dua hasta olanlara, hasta olmak istemeyenlere ve hastalıktan  kurtulmak isteyenlere; kısacası tüm insanlara okumasını önerebileceğimiz bir şifa duasıdır. Birden fazla hastalıktan kurtulma ve şifa duası web sitemizde yer almaktadır. Zaman zaman bu tarz paylaşımlarımız yapılmaktadır.

Bir Yorum Bırak